Wesele niespodzianka, ślub z zaskoczenia - co to jest ambush wedding i jakie są jego zalety

Autor: KARTA STUDIO Team, data: 04-01-2015

Wesele niespodzianka, ślub z zaskoczenia - co to jest ambush wedding  i jakie są jego zalety?

To właściwie ceremonia zorganizowana bez wiedzy jednego z przyszłych małżonków lub obojga małżonków. Często wykorzystywana gdy jedno z zaręczonych nie może zdecydować się na ślub lub oboje nowożeńcy zwlekają ze ślubem i wtedy po cichu rodzina organizuje ślub i wesele bez wiedzy najbardziej zainteresowanych. Wesela i ślubu z zaskoczenia nie należy rozumieć jako ślubu w tajemnicy (czyli nie jest to np. ślub celebrytów trzymany w tajemnicy przed paparazii). Zaskakująco w ślubie i weselu niespodziance w tajemnicy ukrywa się przede wszystkim ceremonię przed przyszłymi Nowożeńcami.

Pewnie do wielu z Was nie przemawia taka forma, ale ma ona swoje zalety:

- okrojony plan przygotowań plus Para Młoda wogóle nie zajmuje się swoją ceremonią i weselem

- luźna lista gości - ponieważ ślub i wesele jest organizowane w dużo krótszym czasie przychodzą goście, którzy mogą się pojawić w tym dniu na ceremonii. Zazwyczaj jest to najbliższa rodzina i przyjaciele, którzy są jasnym wyborem dla organizujących ślub, a nie samych Nowożeńców.

- zaskoczenie i zabawa w jednym - niezbyt tradycyjny charakter skraca czas ceremonii, a wesele staje się rodzajem mniej oficjalnego przyjęcia

Marsala - kolor 2015 roku - ten kolor powinien znaleźć się na Twoich zaproszeniach na ślub

Autor: KARTA STUDIO Team, data: 23-12-2014

Marsala - kolor 2015 roku - ten kolor powinien znaleźć się na Twoich zaproszeniach na ślub.

Co roku firma PANTONE wyznacza trendy kolorystyczne na cały rok. Tym razem w 2015 roku najbardziej trendy kolorem jest Marsala. To kolor ziemistego czerwono-brązowego wina. Kolor stosowany w macie zbliża nas do natury, Marsala w wersji z połyskiem to glamour z nutką luksusu. Naszym zdaniem w tym roku firma PANTONE wybrała kolor, który świetnia nadaje się na zaproszenia ślubne oraz oprawę ceremonii ślubnej i wesela. W 2015 roku każdy z naszych projektów zaproszeń ślubnych może zostać zmieniony na Marsalę bez dodatkowych kosztów.

Poniżej pełen opis Marsali:

Złote myśli ślubne w wydaniu modern - krótki quiz dla gości

Autor: Administrator, data: 09-12-2014

Złote myśli ślubne w wydaniu modern - krótki quiz dla gości

Chcesz by Twoi goście weselni wyrazili siebie w zabawny sposób. Przygotuj dla nich quiz - uzupełniankę, która potem będzie pamiątką z Waszego ślubu. Wygląd tej specjalnej kartki może nawiązywać do Twoich zaproszeń ślubnych lub tematu, który Was bawi i cieszy. Przez jakiś czas goście będą mieli się czym zająć.

Oto dwie propzycje, które nasze studio wykonuje dla swoich klientów:

       

KARTA STUDIO jest właścicielem tekstu i pomysłu na złote myśli i posiada do niego pełne prawa autorskie.

Wszelkie prawa do kopiowania zastrzeżone.

Który odcień białego pasuje do Twojego koloru skóry? Wybieramy suknię ślubną.

Autor: KARTA STUDIO Team, data: 12-07-2014

Który odcień białego pasuje do Twojego koloru skóry?

Istnieje ponad 200 odcieni białego koloru. Nie każdy odcień pasuje do tonu skóry Panny Młodej. Ile materiałów tyle odcieni bieli. Jedyną metodą żeby to sprawdzić jest przymierzanie. W odwrotności do popularnego wyznania już niewiele sukien występuje w kolorze czystej bieli. Śnieżnobiała biel niestety ma zły wpływ na koloryt skóry i niewiele Panien Młodych ubiera. Większość kobiet kończy swój wybór na sukni w złamanej bieli, najczęściej delikatnej kości słoniowej. Jeśli chcesz skrócić sobie wielogodzinne przymierzanie obejrzyj poniższą listę dopasowującą biel do koloru skóry:

  • jeśli masz skórę w kolorze brzoskwiniowym lub jaśniejszą rozejrzyj się za suknią w kolorze kości słoniowej
  • jeśli masz skórę wchodzącą w tonację różową poszukaj sukni w kolorze kremowym
  • jeśli masz skórę oliwkową wybierz suknię ślubną w kolorze szampana.

Rodzaj czcionki ma znaczenie - wybierz odpowiednią do zaproszenia ślubnego

Autor: KARTA STUDIO Team, data: 09-07-2014

Rodzaj czcionki ma znaczenie - wybierz odpowiednią do zaproszenia ślubnego.

W zależności od formy Twojej ceremonii ślubnej oraz od przyjęcia weselnego możesz wybrać rodzaj czcionki. Do bardzo oficjalnej i podniosłej ceremonii śłubnej czcionka na zaproszeniach ślubnych powinna być inna niż na zaproszeniach dla ceremonii bardziej nieformalnej i z luzem. Poniżej tabela ze znaczeniem krojów czcionek do zaproszeń ślubnych.

Marynarskie menu weselne

Autor: KARTA STUDIO Team, data: 25-06-2014

Marynarskie menu weselne.

Marzy Ci się ślub nad wodą. Morze albo jezioro. Nie wiesz jak to połaczyć z weselem. Pomyśl o motywie marynarskim. Tutaj masz przykład dwujęzycznego menu w stylu marynarskim. Każdy może przeczytać, co podasz do jedzenia. W stylu marynarskich możesz zrobić też zaproszenia ślubne i udekorwać salę.

Tani sposób na elegancką fryzurę ślubną Panny Młodej

Autor: KARTA STUDIO Team, data: 21-06-2014

Tani sposób na elegancką fryzurę ślubną Panny Młodej.

Nie chcesz inwestować w drogie spinki i efektowne przypinki do włosów. Mamy dla Ciebie śłubny tańszy sposób. Kup w pasmanterii dwa metry jedwabnej wstążki w wybranym przez Ciebie kolorze i wpleć ją w upięcie włosów. Nie dość, że możesz wybrać sobie kolor to fryzura będzie efektowana, nowoczesna a jednocześnie klasyczna. Jeśłi zdecydowałaś się na zaproszenia śłubne ze wstązką możesz powtórzyć kolorystykę w swojej fryzurze.

Jak przygotować układ stołów na wesele?

Autor: KARTA STUDIO Team, data: 15-06-2014

Jak przygotować układ stołów na wesele?

Tworząc tablicę z układem stołow dla gości weselnych można przyjąć dwa systemy uszeregowania gości. Można pokazać układ stołów weselnych i przy stolikach umieścić gości (lub przy numerach stolików). Wtedy gości jest mniej i każdy może poświęcić chwilę na odnalezienie swojego miejsca przy stoliku. Ta metoda sprawdza się gdy gości jest max. do 50.

Jeśli lista gości przekracza 50 osób do tablicy na raz podejdzie duża ilość gości. Szukanie siebie przy 12-15 stolikach patrząc na każdy stół i szukajnie swojego nazwiska zabiera sporo czasu, wobec tego niektórzy goście będą musieli poczekać, aż Ci przed nimi w końcu się odnajdą. Dlatego lepiej przy dużej ilości gości na Twoim ślubie sporządzić alfabetyczną listę gości i przy każdym nazwisku podać numer stołu. Obok można umieścić układ stołów z ich numerami by goście nie szukali swoich stolików na sali.

Jeśłi lista gości jest długa warto przygotować dwie tablice w dwóch różnych częsciach sali lub poprosić jednego ze świadków by dodatkowo informował gości gdzie mają usiąść.

Często na śłubach i weselach goście składają się z członków rodziny i większośc nazwisk się powtarza. Dlatego warto ustawić listę alfabetycznie, zaczącod nazwiska a potem podać imię, to także skróci czas poszukiwania siebie na liście.

Pamiętaj, że dużo osób ma kłopoty z czytaniem (osoby starsze jak dziadkowie czy nawet już Twoi rodzice). Zadbaj by czcionka była odpowiednio duża oraz możliwie prosta i czytelna, by nie trzeba było wkładać okularów ani stawać "nosem w tablicy układu stołów". To także skróci czas szukania się na liście.

Wiem jak napisać zaproszenie ślubne - potrafię dobrać czcionki

Autor: KARTA STUDIO Team, data: 04-06-2014

Wiem jak napisać zaproszenie ślubne - potrafię dobrać czcionki.

Wciąż nie wiesz jak posługiwać się odpowiednio czcionkami. Jak poszukac czcionki, której chciałbyś użyć? Ułatwiamy Ci sprawę i szeregujemy dla Ciebie systemy nazewnicze czcionek. Teraz bez problemu będziesz mógł wybrac z naszych czcionek zestaw do Twojego zaproszenia ślubnego.

Jak uatrakcyjnić ślub cywilny

Autor: KARTA STUDIO TEAM, data: 05-03-2014

Kilka porad, jak w prosty sposób uatrakcyjnić ślub cywilny:

- zorganizuj własną oprawę muzyczną - zarezerwuj własnego pianistę, skrzypaczkę, harfistę, śpiewaczkę lub całą grupę muzyczną. Ustal z nimi krótki repertuar, który będzie Ci odpowiadał. Artyści często mają opracowane popularne ślubne utwory, mogą dopracować nowe piosenki na Twoje życzenie i doradzą Ci, które utwory pasują/nie pasują do danej ceremonii. Urzędy zazwyczaj dysponują elektronicznym nagraniem z klasyczną muzyką weselną. Sprzęt, na którym odtwarzana jest muzyka bywa różnej jakości i ostatecznie może okazać się, że oprawa muzyczna np. zagłuszą całą ceremonię.

- przygotuj dla swoich gości torebki z ryżem/confetti - zorganizuj ładne, małe torebeczki, w których będzie ryż lub confetti. Przed ceremonią poproś świadków aby je rozdali gościom. Ustal w urzędzie, że goście wyjdą najpierw, a Para Młoda wyjdzie ostatnia, tak by wszyscy byli gotowi do opróżnienia woreczków.

- przygotuj skrzynkę na karty gratulacyjne - kup lub własnoręcznie wykonaj skrzynkę na karty gratulacyjne. Może to być kupny ładny karton, własnoręcznie zdobione drewniane pudełko lub ładny koszyk przyozdobiony tasiemką. Jeden ze świadków może zachęcać gości by karty gratulacyjne  wrzucali do skrzynki.  Wtedy wręczone kartki nie pogubią się i po zakończonej ceremonii całą skrzynkę łatwo wsadzić do samochodu.

- urzędowy fotograf  - zazwyczaj w dużych miastach, urząd podpisuje kontrakt z fotografem, którego sami sobie nie wybraliśmy. Urzędowy fotograf czuje się swobodnie w urzędzie i często zachowuje się jakby był zatrudniony przez Parę Młodą.  Zamawiając własnego fotografa ustalcie, że pomimo obecności urzędowego, to on ma wykonywać dla Was zdjęcia. Najlepiej by obaj fotografowie tuż przed ceremonią ustalili swoje działania. Jednak urzędowy fotograf może okazać się dla Was zbawieniem kiedy liczycie, że Wasi znajomi lub rodzina zrobią zdjęcia, a oni niechcąco zawiodą Wasze oczekiwania.