Jak zrobić poprawnie zdjęcie, aby dobrze wyszło na foto zaproszeniu ślubnym, zaproszeniach na komunię czy chrzest albo zawiadomieniu o narodzinach?

Autor: KARTA STUDIO Team, data: 10-03-2016

Jak zrobić poprawnie zdjęcie, aby dobrze wyszło na foto zaproszeniu ślubnym, zaproszeniach na komunię lub chrzest, albo zawiadomieniu o narodzinach?

Często Pary Młode albo rodzice chcą umieścić na swoich zaproszeniach lub zawiadomieniach zdjęcie. Niestety nie każde zdjęcie nadaje się potem do druku, albo wyjdzie w druku słabej jakości. Żeby tego uniknąć nie koniecznie trzeba iść do fotografa i organizować specjalną płatną sesję w jakimś studio fotograficznym.

 

Oto kilka porad co zrobić:

1. Niestety zdjęcia ze smartfona często się nie sprawdzają. W smartfonach aparaty fotograficzne produkują zdjęcia o niskiej rozdzielczości, które świetnie nadają się do internetu, ale niezbyt nadają się do profesjonalnego druku. Dodatkowo zdjęcia ze smartfonów nie utrzymują lini prostych, często są ziarniste i jeszcze częściej niedoświetlone. Postarajmy się odłożyć telefon komórkowy i znaleźć w domu lepszy aparat.

2. Prędzej należy skorzystać z aparatu fotograficznego, który zabieramy ze sobą na wakacje. Nie musi to być koniecznie aparat profesjonalny.

3. Pamiętaj aby jakikolwiek aparat półprofesjonalny czy profesjonalny nastawić na system zdjęć o maksymalnej jakości/wielkości. W programach komputerowych można bez utraty jakości zmniejszać zdjęcia, ale niestety nie można sztucznie zwiększać zdjęć. Im lepsze jakościowe zdjęcie tym pewniejszy będzie dobry druk zaproszeń.

4. Robiąc zdjęcia dobierz w funkcjach czy robisz zdjęcia w dzień czy w nocy i że będziecie fotografować postacie. Przysłonięte cieniem twarze i postacie rozjażone do białości poprostu żle wyglądają. Nie chcecie dodawać sobie lat.

5. Robiąc zdjęcia popróbujcie rożnych ustawień aparatu - z fleshem i bez flesha, żeby było z czego wybierać. Poróbcie też zdjęcia w pionie i poziomie, z większą i mniejszą ilością tła wkoło, z zoomem i bez. Często do zaproszeń w zależności od wzoru zdjęcie jest kadrowane, więc musicie liczyć się z tym, że coś może zostać ucięte bo nie mieści się w wyznaczonym polu.

6. Dorosłym polecamy - kobietom zrobienie makijażu, a mężczyznom chociaż uładzenie włosów.

7. Podstawowa zasada, nie robimy zdjęć pod słońce i w bardzo ciemnych pomieszczeniach, ani na bardzo intensywnych (noenowych) tłach. Z takimi zdjęciami nawet photoshop sobie nie poradzi.

8. W końcu taka sesja to dobra zabawa i fajna pamiątka na przyszłość.

#fotozaproszenia #zaproszenianaślub #zaproszeniaślubne #zaproszeniana1komunię

9 NAJWIĘKSZYCH WESELNYCH ETYKIETOWYCH 'NIE'

Autor: KARTA STUDIO Team, data: 03-03-2016

9 największych WESELNYCH ETYKIETOWYCH 'NIE'

1. Nie ogłaszaj zaręczyn na Facebooku zanim nie poinformujesz rodziców.

Pamiętaj, żeby najpierw podzielić się radosną wiadomością o zaręczynach z najbliższymi zanim zmienisz swój status w social mediach. Osobiście poinformuj rodzinę i najbliższych znajomych, żeby mogli wcześniej zobaczyć pierścionek zaręczynowy. Dopiero wtedy możesz poszaleć na Facebooku. Nie zapomnij potem podziękować wszystkim za gratulacje.

2. Nie zamieszczaj informacji o weselu na wszystkich zaproszeniach.

Chcesz zaprosić na ceremonię śłubną wszystkie koleżanki z podstawówki i kuzynki w trzeciej linii. Na weselu ma być tylko 50 osób, a cała lista zaproszonych na ceremonię to 100 osób. Od tego masz właśnie podział na zawiadomienia ślubne i zaproszenia ślubne. Zawiadomienia dostaną tylko Ci, których chętnie zobaczysz np. w kościele, zaproszenia będą informować za to gdzie jest ceremonia i gdzie jest wesele. W ten sposób unikniesz bardzo drogiego wesela, a za to kościół będzie pękał w szwach.

3. Nie każ gościom zbyt długo czekać między ceremonią a weselem.

Niektórzy wolą wesele, które zaczyna się od obiadu, a kończy nad ranem następnego dnia. Inni wolą wesele zacząć kolacją i skrócić czas balowania. W jednym i drugim przypadku ustal godzinę ceremonii tak, że jak się skończy to wesele zaczyna się dwie godziny później. Musisz policzyć, że po ceremonii około godziny będzie trwało wręczanie kwiatów i składanie życzeń ślubnych, a drugą godzinę zajmie dojazd do sali weselnej. Jeśli sala weselna jest daleko to musisz policzyć więcej czasu. Możesz ewentualnie wydłużyć ten czas jeśli dla Waszych gości weselnych są zarezerwowane pokoje gościnne w okolicy sali, albo jeśli zaplanowaliście dla gości specjalne atrakcje - np. zwiedzanie miasta. W innym przypadku Wasi goście będą się błąkać bezsensownie po okolicy, przyjdą zmęczeni i nie będą się mieli jak odświeżyć.

4. Nie zapraszaj na wieczór panieński osób, które nie są zaproszone na ślub.

Trudno zachęcać kogoś do przyjścia na wieczór panieński jeśli potem nie będzie mógł przyjść na ślub lub wesele. Zdarzają się wyjątki - kiedy wy tylko we dwoje chcecie wziąć ślub w ambasadzie na drugim końcu świata, ale takie sytuacje zdarzają się rzadko. Kto przychodzi na ceremonię, może z tobą celebrować ostatnie dni wolności.

5. Nie sadzaj wszystkich singli przy jednym stole.

Na pierwszy rzut oka jest to najlepszy pomysł jaki można wykorzystać. Może będzie z tego kolejny ślub, ale Twojej koleżanki i przyjaciela Pana Młodego. Nie ma ich jednak co naznaczać piętnem bycia bez drugiej połówki. Stoły weselne często liczą po 8 miejsc, możesz posadzić 4 singli z 2 parami. Staraj się przemieszać singli by siedzieli w podobnej ilości kobiet i mężczyzn. A i tak na parkiecie single zintegrują się jeszcze bardziej sami,

6. Nie każ gościom płacić za drinki.

Nie stać Was na wystawny bar. Nic prostszego - ograniczcie ilość alkoholi np. do dwóch gatunków, wymyślcie na ich bazie dwa/trzy drinki. Goście nie muszą też pić najdroższego szampana w mieście. Innym rozwiązaniem jest zaplanowanie menu tak, aby podać gościom tylko wino. Możecie też potargować się z salą weselną i cateringiem, że kupicie i przywieziecie własny alkohol.

7. Nie zapomnij nakarmić fotografa i kapeli weselnej.

Wszyscy, którzy pracują dla Ciebie, aby Twoje wesele było niezapomniane powinni w czasie czasu obiadu dostać także swoje porcje. Dobrze, żeby zaplanować im także chwilę odpoczynku. Będą pracować dla Was ładnych kilka godzin, więc nie chcecie by stracili siły. Zorganizujcie im wyodrębniony stolik. Nie polecamy natomiast, by podczas pracy serwować im alkohol. Niektórzy niestety nie znają granicy i efekty ich pracy są wtedy nienajlepsze.

8. Nie zapomnij wszystkich powitać

Część Waszych gości będzie Wam nieznana. Dobre wychowanie mówi, że powinniście podejść, przedstawić się, podziękować za przybycie i pokrótce zapytać np. o powiązania rodzinne. Powinno się choć chwilę spędzić z każdym swoim gościem. Łatwiej Wam będzie oczywiście to zrobić z ludźmi, których znacie, ale im też należy poświęcić choć chwilę.

9. Nie czekaj roku, aby wysłać podziękowania.

Jeśli chcecie raz jeszcze podziękować swoim gościom, wyślijcie im kartki z podziękowaniami. Macie na to jakieś dwa miesiące. Po tym czasie robi się za późno, żeby to zrobić. Możecie wydrukować swoje zdjęcie ślubne i w środku zamieścić drukowane wspólne podziękowania i tylko ręcznie się podpisać. Możecie też wysłać maila albo zrobić ogłoszenie na FB.

 

#zaproszeniaślubne #zaproszenianaślub #ślub #wesele #Poznań

Jak zrobić swoją weselną fotobudkę?

Autor: KARTA STUDIO TEAM, data: 25-02-2016

Jak zrobić swoją weselną fotobudkę?

Zdjęcia to jeden z ważniejszych elementów na ślubie i weselu. Nawet jeśli zatrudniacie profesjonalnego fotografa, każde dodatkowe zdjęcia będą wyjątkową pamiątką. Fotograf zapewni Wam uwiecznienie najważniejszych momentów i wspomnień, ale zawsze zostaje miejsce na zrelacjonowanie chwil i osób, których fotograf mógł nie dostrzec.
"Budki fotograficzne" są hitem ślubów, a szczególnie wesel. Możecie zamówić prawdziwą budkę do robienia zdjęć, taką jak są w centrach handlowych, ale koszty będą ogromne. Jeśli chcecie mieć swoją budkę fotograficzną, to nic prostszego niż zorganizować własną, uproszczoną, samoobsługową, taką w której goście poradzą sobie sami. 

 


Jak ją przygotować - poniżej proste rozwiązania jak się to robi:
1. Po pierwsze w sali weselnej wyznaczcie odrębne miejsce, najlepiej z kawałkiem pustej ściany, która możecie specjalnie udekorować. Obok na stole przygotujcie też parę gadżetów (wąsy, okulary, kapelsze), albo wielką ozdobną ramę do obrazów, którą będzie się można pobawić podczas zdjęć. Poproście fotografa aby dodatkowo zabrał ze sobą jeszcze jedną lampę na statywie, która na stałe będzie oświetlać kadr zdjęciowy przez cała imprezę. Popytajcie w rodzinie kto ma dobry aparat fotograficzny z pilotem do samowyzwalacza, nastawcie aparat i niech sobie też tam stoi naszykowany do zdjęć.
2. Drugim rozwiązaniem jest poproszenie gości, aby robili sobie jak najwięcej selfie i grupowych selfie. Jeśli to możliwe zorganizujcie kilka selfiesticków, pożyczcie od znajomych, by jeszcze chętniej goście weselni robili sobie selfie. Nie zapomnijcie powiedzieć gościom, że obowiązkowo mają wysłać do Was zdjęcia zaraz po imprezie.
3. Można też oldschoolowo kupić kilka jednorazowych aparatów i porozkładać je na stołach weselnych. Tak, tak - wciąż można je kupić w każdym fotolabie czy w internecie. Zawsze potem można zeskanować zdjęcia z filmu na płytę.
4. Jak na balu maturalnym - boicie się, że goście nie poradzą sobie z aparatem, albo ktoś go wywróci. Zazwyczaj profesjonalny ślubny fotograf nie przyjeżdża sam, ma swojego pomocnika. W Polsce często zanim goście wejdą na wesele najpierw składają życzenia Młodej parze. Zaraz po tym mogą iść na ustawiane foto na przygotowanym tle. I właśnie te zdjęcia może robić pomocnik fotografa.
PS. Nie zapomnijcie aby fotograf zrobił zdjęcia zaproszeń ślubnych i stołów z imiennymi winietkami i menu.

 

Jak bezboleśnie skrócić listę gości na swój ślub?

Autor: KARTA STUDIO Team, data: 18-01-2016

Jak bezboleśnie skrócić listę gości na swój ślub?

Od dziś publikujemy jak obniżyć budżet ślubny. Wystarczy rozważnie zaplanować listę gości!

WSTĘP

Nie ma magicznego rozwiązania na obniżenie kosztów związanych ze ślubem. Nie ma sklepów z akcesoriami za złotówkę, usługi ślubne nie dadzą Wam wielkiego rabatu.

Rozwiązanie jest proste, ale większość Par nie chce o nim słyszeć. Za to jest bardzo skuteczne w obniżeniu budżetu weselnego. Wystarczy zmniejszyć listę gości.

Niektóre Pary nie mogą sobie wyobrazić swojego ślubu bez 29 kuzynów z osobą towarzyszącą i oszczędzają wtedy na fotografach czy alkoholu, byle wszyscy mogli ich oglądać. Kiedy chodzi o planowanie ślubu najważniejsze są priorytety.

W ciągu najbliższego tygodnia na naszym profilu znajdziecie kilka prostych sposobów, by listę gości bezboleśnie dla wszystkich skrócić. Dobrze wiemy, że pozbywanie się zaproszonych gości powoduje migrenę i bezsenne noce. Żebyście mieli mniej stresu z tego powodu, my zasugerujemy Wam kilka wygodnych możliwości.

Kiedy już zadecydujesz, że listę gości weselnych należy jednak skrócić, usiądź ze swoją drugą połową i zdecyduj o cięciu gości z obu stron najlepiej 50/50. Potem podzielcie swoich gości wg tego skąd ich znacie (rodzina bliższa i dalsza, przyjaciele, dalsi znajomi, ludzi z pracy itd). Wiedząc kto przynależy do kategorii mniej ważnych ten ewentualnie nie otrzyma zaproszenia na ślub.

Jeśli to możliwe dodatkowo pogrupuj gości wg kategorii - wspólni znajomi/tylko znajomi Panny Młodej lub Pana Młodego. Goście mniej potrzebni to tacy, których na swoim ślubie zobaczysz pierwszy raz w życiu. Dla was ważniejsi są goście, którzy znają was jako parę.

1. NIKT NIE POWINIEN SIĘ OBRAZIĆ

A jak się obrazi, bo go nie zaprosiliście to znaczy, że na tej liście i tak powinno go nie być.

Zadłużanie się w banku na lata, byle zadowolić wszystkich naokoło nie jest metodą. Jeśli budżet jest niski najbliżsi Wam wybaczą, że lista gości ich nie uwzględniła. W końcu Was kochają, mogą być trochę zdziwieni, ale nie wściekli.

Drugim dylematem jest pozbycie się z listy gości ludzi, którzy Was wcześniej zaprosili na ich ślub. W końcu nie zapraszali Was chyba tylko dlatego, że liczyli, że potem wy ich zaprosicie. Tutaj możecie odwdzięczyć się natomiast zawiadomieniem ślubnym o ceremonii bez zapraszania ich na wesele.

2. ZRÓB LISTĘ WARTOŚCI

Zróbcie listę gości A, B i C - kategoryzowanie znajomości wydaje się bezduszne, ale do eliminacji bardzo przydatne. Na liścia A muszą znaleźć się osoby absolutnie niezbędne na ślubie, takie bez których nie wyobrażacie sobie tego dnia. Dla niektórych to 6 osób, a dla innych 40. Wszystkich z listy B i C traktujcie jako bonus.

3. RODZINA DO CIĘCIA

Są na tej liście tacy kuzyni, z którymi jeździłeś na wakacje czy wyprawiałeś urodziny jako dziecko. Od kilku ładnych paru lat już tego nie robicie i nie jesteście blisko. Jest ich 20 na liście i każdy z osobą towarzyszącą - coś dużo ich!

Śluby są świetnym pretekstem do rodzinnych spotkań, ale nie musicie czuć się zobligowany do zmiany swojego wymarzonego dnia w milenijny zjazd rodzinny.

Nie będąc z nimi w stałym i bliskim kontakcie pożegnajcie ich wszystkich naraz, niech nikt nie czuje się wtedy nieuwzględniony.

4. MYŚL O DZIECIACH

Kolejne osoby zwiększające budżet weselny to dzieci. Choć nie jedzą dużo i nie piją alkoholu to zazwyczaj wymagają specjalnego menu, zabawy a nawet opiekunki.

Jeśli Twoi goście nie widzą się na weselu bez swoich pociech - to wróć do końca porady #1.

5. ZNAJOMI ZE SZKOŁY, STUDIÓW I PRACY

Eliminacja koleżanek z pracy - to może być trudne zadanie - w końcu doradzały Ci którą suknię wybrać i jaki zamówić bukiet. Wiedzą o Twoim ślubie więcej, niż niejedna ciocia na liście gości. Ale jeśli masz zdystansowane stosunki z koleżankami z pracy wykreślenie ich z listy to pestka.

Jeśli bierzecie ślub w tym samym mieście co pracujecie zaproście współpracowników tylko na ceremonię w kościele lub urzędzie. Nie muszą dostać pełnego zaproszenia na ślub, wystarczy samo zawiadomienie ślubne.

6. ZNAJOMI RODZICÓW

Tutaj musisz trzymać się twardo. Twoja mama będzie z pewnością wniebowzięta, kiedy będzie rozdawać zaproszenia na ślub swoim koleżankom i trudno będzie z nią uzgodnić skrócenie wianuszka chętnych na listę gości. Jeśli nie znasz ich za dobrze ustal z mamą, że jednak liczba Twoich gości musi zostać skrócona.

7. STARZY ZNAJOMI

Nie ma potrzeby żeby zapraszać koleżankę z ławki, z którą siedziałaś w 5 klasie podstawówki. I koleżanki z równoległego roku, które zaprosiły Cie do kościoła na swój ślub nie wymagają niczego innego w zamian niż zawiadomienia o ślubie. Pamiętaj! Lajki od starych koleżanek niewidzianych od wieków na Twoim facebooku nie liczą się jako stała przyjaźń.

8. OSOBY TOWARZYSZĄCE

To kolejna część osób z Waszej listy gości, która powinna lub musi ulec skróceniu. Wasza 17 letnia siostrzenica niekoniecznie musi przyjść ze swoim chłopakiem. Zasada jest taka - goście, którzy mają małżonków albo długodystansowe pary zawsze przychodzą z osobą towarzyszącą. Chłopak koleżanki, z którym jest od 3 dni - niekoniecznie. Pamiętaj żeby singli posadzić blisko siebie, wtedy nie będą się czuli osamotnieni, a może ty niedługo dostaniesz zaproszenie na ich ślub. Jeśli nie macie zbyt dużej listy singli i samodzielnie mają przyjść tylko dwie osoby to pozwól im wziąć ze sobą osobę towarzyszącą, żeby nie czuły się osamotnione.

9. ŚLUB ZAGRANICĄ W KONSULACIE

Nie chcesz mieć żadnych gości, nie lubisz tłumów i chcesz żeby Twoja ceremonia była maksymalnie prywatna. Spakuj tylko świadków i ewentualnie rodziców i weź ślub w konsulacie choćby w Maroko. Problem skracania listy gości na ślub i wesele masz od razu z głowy.

10. NIKOGO NIE WYRZUCAMY - ROBIMY SZALONE PRZYJĘCIE

Nie ma szans, że ktoś wypadnie z listy. Każda koleżanka, ciocia i kuzynka chce się pojawić, a ty nie zgadzasz się na żaden kompromis. Po co się spinać? Urządźcie przyjęcie w stylu bardziej imprezy wieczornej niż obiadu z balem. Wynajmijcie dużą salę z kilkoma miejscami do posiedzenia z boku, bez jedzenia tylko z naprawdę drobnymi przekąskami, napojami i ograniczonym wyborem alkoholu. Zorganizujcie potańcówkę dla wszystkich - taką jakiej nie zapomni, ani Twoja rodzina, ani znajomi. W końcu Wasi goście przychodzą świętować Wasz ślub a nie zajadać frykasy najlepszego szefa kuchni w mieście. Dla podkolorowania atmosfery możecie wymyślić temat przewodni i np. poprosić gości żeby przyszli ubrani tylko na biało, albo mieli jakiś element ubioru czerwony.

Coś pożyczonego? Ale co?

Autor: Karta Studio Team, data: 03-11-2015

Coś pożyczonego? Ale co pasuje?

Lubisz tradycje. Na swoim ślubie musisz mieć na sobie coś niebieskiego i coś pożyczonego. Nie wystarczy poprostu coś. To coś musi pasować do całej kreacji. Łatwym sposobem jest wpięcie we włosy biżuteryjnej ozdoby do włosów Twojej babci, spięcie sukni ślubnej ulubioną broszką Twojej mamy, a nawet pożyczenie kolczyków od koleżanki. I sprawa załatwiona. Niektórzy nawet na dobry początek pożyczają cudze słowa przysięgi. Niestety zaproszenia ślubne nie dają się pożyczyć.

Kiedy, ile i jak zamówić zaproszenia ślubne?

Autor: KARTA STUDIO TEAM, data: 27-05-2015

Kiedy, ile i jak zamówić zaproszenia ślubne?

Poniżej znajdziecie krótki przepis ile zaproszeń ślubnych zamówić, jak zredagować treść zaproszenia, kiedy zamawiać i rozsyłać poszczególne elementy papeterii ślubnej, jak zaadresować koperty na zaproszenia.

Szykuj się na zmiany

Autor: KARTA STUDIO TEAM, data: 22-05-2015

Szykuj się na zmiany!

Zmieniamy się dla Was nasze szanowne Młode Pary. Już wkrótce zmiana kolekcji zaproszeń ślubnych. Nowe wzory właśnie są w przygotowaniu. Tymczasem zdażyliśmy zmienić nasz standardowy zestaw czcionek. Teraz oferujemy Wam 34 czcionki, dzięki którym Wasze zaproszenia będą unikatowe.

Kilka krótkich porad jak zrobić ślub i wesele by wszyscy się dobrze bawili - cz.2.

Autor: KARTA STUDIO Team, data: 16-01-2015

Kilka krótkich porad jak zrobić ślub i wesele by wszyscy się dobrze bawili - cz.2.

5) Zaplanuj jak będą siedzieć goście - postaraj się by goście przy stołach mieli ze sobą coś wspólnego - posadź ich np. wg wieku albo przynależności do rodziny.

6) Stwórz bar otwarty - nie narażaj swoich gości na wydatki związane z alkoholem. Przygotuj bar, w którym można zamówić piwo, wino lub prostego drinka. Przy ograniczonym budżecie skróć listę drinku do trzech.

7) Zadbaj o wygodę gości - bądź przygotowana na wszystko. Dziecim zapewnij zabawki i kolorowanki, gościom parasole w upalny dzień, zadbaj o dodatkowe wyposażenie w łazience.

8) Przypilnuj, aby goście weselni mieli zaciszne miejsce gdzie mogą spokojnie porozmawiać. Nie wszyscy lubią spędzać czas na parkiecie.

9) Przygotuj praktyczne podarunki na pożegnanie - spraw by pamięć o Twoim weselu wciąż pozostawała u Twoich gości. Możesz np. rozdać notesy z waszym monogramem.

10) Zorganizuj fotobudkę - przygotuj wyznaczone miejsce oraz śmieszne akcesoria gdzie Twoi goście będą mogli się fotografować w parach, mniejszych grupach czy pojedynczo. Uatrakcyjnij fotografie jednym wspólnym tematem przewodnim.

11) Zrób efektowne wyjście - nieraz pary nie chcą wesela do 6 rano, wolą zakończyć je wcześniej. Część gości nie będzie chciała za wcześnie wyjść, dlatego należy ich elegancko tym poinformować. Ustaw gości tak by stworzyli korytarz, którym wy w dostojny sposób opuścicie salę.

Kilka krótkich porad jak zrobić ślub i wesele by wszyscy się dobrze bawili - cz.1.

Autor: KARTA STUDIO Team, data: 10-01-2015

Kilka krótkich porad jak zrobić ślub i wesele by wszyscy się dobrze bawili - cz.1.

1) Ceremonia powinna być krótka - wszyscy przyjadą Cię oglądać, ale przedłużająca się ceremonia tylko zmęczy Twoich gości - zwłaszcza tych, którzy przybyli z daleka. Postaraj się by trwała najwyżej 45-60 minut.

2) Zbieraj fotografie od wszystkich - poproś by goście robiąc zdjęcia na Twoim ślubie/weselu wysłali je potem do Ciebie, albo używali określonej aplikacji.

3)Zadbaj o podróżujących na Twój ślub - zorganizuj czas pobytu przed i po Twoim ślubie. Zrób mapę interesujących miejsc w okolicy, zorganizuj czas dzieciom.

4) Poświęć przynajmniej kilka minut każdemu z gości. Krótka rozmowa nikomu nie zaszkodzi.

Nowy wzór zaproszenia na ślub i wesele

Autor: KARTA STUDIO Team, data: 07-01-2015

Od dzisiaj dostępny jest nowy wzór zaproszenia ślubnego. Jego numer katalogowy to 048. Nowoczesne i magiczne zaproszenie ślubne z karuzelą. Zaproszenie ślubne w wersji prostokątnej i kwadratowej. Komplementarnie oczywiście zaproszenie na wesele, rsvp i winietka na stół weselny. Jak zwykle duży format zaproszeń 11,5 x 16,5 cm lub 14,5 x 14,5 cm. A wszystko to drukowane w standardzie (zgodnie z cennikiem)  na białym lub kremowym papierze 350 gramowym. To zaproszenie możemy także przy specjalnym zamówieniu Pary Młodej wydrukować na papierze z fakturą lub metalizowanym. Możemy także uszlachetnić zaproszenie ślubne foliowaniem, lakierem wybiórczym, suchym tłokiem lub możemy je wydrukować tradycyjną metodą letterpress na papierze bawełnianym. 

Wersja standardowa zaproszenia ślubnego patrz cennik. Wszelkie zmiany dokonane względem standardowych wydruków zaproszeń wyceniane są odrębnie.